Autoklaw elektryczny 60l. do produkcji konserw - Sklep MrPreppers.pl

Autoklaw elektryczny 60l. do produkcji konserw

Nowy produkt

Autoklaw elektryczny 60l. do produkcji konserw

Więcej szczegółów

3 120,00 zł brutto

Opis produktu Autoklaw elektryczny 60l. do produkcji konserw

Autoklaw elektryczny 60l. do produkcji konserw

Autoklaw 60l. zbiornik do KONSERW-SOKÓW-POWIDEŁ wytapiania i sterylizacji wosku pszczelego itp.

Urządzenie pod wpływem temperatury  pozwala zniszczyć wszystkie patogeny, zarówno wegetatywne, przetrwalniki, jak i zarodniki wszelkich chorób, które dostały się do mięsa-wosku - owoców itp.

Urządzenie to pozwala nam za pomocą sterylizacji zaoszczędzić masę czasu i energii zużywanej przy starszej technologii jaką była tyndalizacja. Sterylizując nasze weki w temperaturze 118-121 stopni Celsjusza robimy to tylko jeden raz przez dużo krótszy czas niż przy tyndalizowaniu czy pasteryzacji dzięki podwyższonemu ciśnieniu w środku autoklawu.

Jednym z najlepszych sposobów sterylizacji jest zastosowanie autoklawu, dlatego jest powszechnie stosowany w medycynie w celu sterylizacji instrumentów chirurgicznych, dentystycznych, laryngologicznych itp., środków farmaceutycznych, materiałów opatrunkowych i innych. Dużą rolę odgrywa także w przemyśle w celu przeprowadzania okresowych i ciągłych procesów technologicznych. Stosowany przy obróbce żywności, czyli przy operacji autoklawowania. Autoklaw jest używany także jako reaktor ciśnieniowy w syntezie chemicznej, np. do syntez solwotermalnych (jeżeli rozpuszczalnikiem jest woda, synteza taka nosi nazwę syntezy hydrotermalnej).

Produkt robiony pod zamówienie. Wysyłka do max do 14 dni roboczych.

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

  • brak produktów w tym momencie

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie