Kolba mosiężna doczepiana do rewolwerów czarnoprochowych - Sklep MrPreppers.pl

Kolba mosiężna doczepiana do rewolwerów czarnoprochowych

65195854151

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

900,00 zł brutto

Opis produktu Kolba mosiężna doczepiana do rewolwerów czarnoprochowych

Kolba przeznaczona do rewolwerów czarnoprochowych. Wykonana z mosiądzu krzemowego MK80 charakteryzującego się wysoką wytrzymałością mechaniczną, termiczną oraz odpornością na korozję.

Zastosowanie kolby stabilizuje rewolwer i ułatwia celowanie, zwłaszcza przy strzelaniu na większe odległości. Pozwala de facto na szybkie przekształcenie posiadanego modelu w karabinek rewolwerowy.

Kolba montowana jest do rękojeści oraz śruby mocującej kurek bez konieczności nieodwracalnej ingerencji w konstrukcję rewolweru. Załączona w zestawie śruba umożliwia zamocowanie kolby do rewolwerów czarnoprochowy wzorowanych na konstrukcjach Remingtona. Po zmianie śruby montaż kolby nie wymaga żadnych narzędzi, wystarczy dokręcenie do rękojeści przy pomocy zintegrowanego pokrętła. 

Dlaczego karabiny są celniejsze niż pistolety i rewolwery? Bo mają kolbę, która przy prawidłowym złożeniu się do strzału daje dodatkowe punkty oparcia pozwalające strzelcowi stabilnej dzierżyć broń.

Rewolwery czarnoprochowe, dzięki długim lufom, są celniejsze niż ich posiadacze. Strzelając jednorącz lub oburącz można, przy odrobinie wprawy, trafiać "dyszki" na dystansie 20-30m. Gdy do rewolweru zamocuje się kolbę, to "dyszki" na dystansie 50m nie będą żadnym wyzwaniem. Mowa cały czas o rewolwerach z ośmiocalowymi lufami, a przecież są też dwunastocalowe i dłuższe.

Zwiększona precyzja celowania to tylko jeden z atutów kolby. Kolejnymi są:
- zwiększona szybkość składania się do strzału,
- łatwiejsze trzymanie celu na muszce w trakcie przemieszczania się.

Ponadto kilka zapasowych bębenków i Remington staje się całkiem szybkostrzelnym karabinkiem zdolnym zasypać potencjalnych wrogów ołowiem.

Należy też pamiętać o kalibrze, w jakim najczęściej występują np. Remingtony. Kaliber .44 został stworzony dla armii walczącej na lądzie w XIX wieku. Wtedy głównym środkiem transportu były konie, a łatwiej trafić w konia niż w człowieka. Kaliber .44 miał za zadanie powalić konia, przez co jeździec ginął lub ponosił obrażenia uniemożliwiające mu dalszą walkę.
Wiecie, do czego zmierzam? W razie upadku cywilizacji rewolwer z kolbą może stać się bronią myśliwską.

Kolejną zaletą jest dyskrecja w trakcie przenoszenia. Rewolwer z lufą 8" w kaburze na pasie od spodni naciągnięty bluzą nie powinien zwracać uwagi przypadkowych przechodniów, a zdemontowaną kolbę można schować za pazuchę lub wrzucić do plecaka. Całość da się złożyć w dosłownie kilka sekund dopiero po dotarciu na odpowiednie miejsce.

Wielu preppersów uważa, że gdy zapanuje anarchia, będą mogli swobodnie polować bez uprawnień. O ile o uprawnienia faktycznie raczej nikt nie będzie pytał, to należy wziąć pod uwagę, że komuś może się bardzo nie podobać, że polujecie na "jego" terenie. Może okazać się, że lasy będą częściej patrolowane, a kary surowsze niż dzisiejsze maksymalne 5 lat urlopu na koszt podatników. Biorąc pod uwagę taką możliwość okazuje się, że karabinek dyskretny w przenoszeniu może być bardzo cenny.

Dane techniczne
Materiał: mosiądz krzemowy MK80
Długość całkowita: 460 mm
Waga: 1480 g
Producent: Preppers Poland

Opinie o produkcie (0)

Produkty powiązane

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie