Miód wielokwiatowy 7kg - Sklep MrPreppers.pl
Miód wielokwiatowy 7kg Zobacz większe

Miód wielokwiatowy 7kg

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

330,75 zł brutto

Opis produktu Miód wielokwiatowy 7kg

Właściwości miodu

Naturalny miód zawiera dużo cukrów redukujących, głównie fruktozę i glukozę, w mniejszej ilości sacharozę. Dzięki temu właściwości miodu mogą zostać wykorzystane w leczeniu cukrzycy. Organizm diabetyków łatwo przyswaja fruktozę.

Warto wspomnieć, że właściwości miodu hamują powstawanie próchnicy. Streptococcus mutans, paciorkowiec odpowiadający za rozwój próchnicy, jest zatrzymywany przez nadtlenek wodoru znajdujący się w miodzie naturalnym.

Zawarte w naturalnym miodzie właściwości sprawiają, że szybko i łatwo przenika on przez skórę, dostarczając jej jednocześnie glukozy i substancji energetycznych. Nasze babcie radziły smarować rany miodem i miały rację.

Okazuje się bowiem, że dzięki swoim właściwościom miód przyspiesza oczyszczanie ran, a także wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i odnawiające.

Kalorie w miodzie

W 100 gramach miodu znaleźć można około 304 kalorii. Choć prawdziwy miód ma sporo kalorii, to jednak jest słodszy. W praktyce oznacza to, że można go użyć mniej.

Ponadto ilość kalorii w miodzie nie powinna nikogo odstraszać od tego produktu, ponieważ jest on ceniony głównie za właściwości zdrowotne. Warto więc mimo wszystko zastąpić cukier miodem.

Miód pochodzi z Polskiej pasieki położonej w pobliżu terenu Natura 2000 na Podkarpaciu. Są to najczystsze obszary Europy chronione prawem między narodowym.

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie