Suszone ziemniaki wiadro 6 kg - Sklep MrPreppers.pl

Suszone ziemniaki wiadro 6 kg

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

186,28 zł brutto

Opis produktu Suszone ziemniaki wiadro 6 kg

Ziemniaki suszone 

Skład: Ziemniaki suszone 100%. Oczyszczone i 

wysuszone do wymaganej wilgotności. 

Spakowane w specjalnej mieszance gazów 
w atmosferze beztlenowej

Co to jest ?

Ziemniaki suszone to nic innego jak obrane i ugotowane ziemniaki które prasuję się bardzo cienko specjalnym walcem a potem suszy.

Co możemy z tym zrobić?

Ano możliwości jest bardzo wiele, ale przede wszystkim są one bardzo proste w przygotowaniu.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę ile czasu i energii potrzeba do obrania i ugotowania normalnie ziemniaków.W warunkach Preppersowskich zależy nam przede wszystkim na prostocie i szybkości przygotowania sobie posiłku, a w sytuacji np. przebywając na terenie objętym działaniami wojennymi woleli byśmy uniknąć gotowania (lecącego dymu z ogniska) i przez co wykrycia naszej lokalizacji przez osoby niepożądane.

Również na biwaku wystarczy wsypać sobie pożądaną ilość do menażki czy kubeczka i mamy takie same ziemniaki jak w domu na obiad.Wystarczy do tego konserwa i obiad na szybko przygotowany.

W takich sytuacjach i wielu innych przychodzi do nas genialny produkt w swojej prostocie, mianowicie ziemniaki które wystarczy zalać ciepłą lub zimną wodą wymieszać i już mamy ziemniaczki ugotowane i obrane w minutę.

Ziemniaki suszone

Ziemniaki suszone cieszą się coraz to większą popularnością. Mogą sprawdzić się zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni. Dodatkowymi korzyściami ziemniaków suszonych jest fakt, że są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Suszone ziemniaki znajdują zastosowanie jako dodatki do sosów, dań jednogarnkowych, zup oraz jako dodatek w mieszance warzyw i przypraw. Suszone ziemniaki mogą być także wykorzystywane w potrawach, jako składnik wzmacniający smak.

Suszone ziemniaki stosowane są również jako dodatek w przemyśle piekarniczym, spożywczym oraz chłodniczym i garmażeryjnym (produkcja klusek, placków ziemniaczanych i pyz).

Składniki odżywcze w ziemniaku

Bulwy ziemniaków należą do rodziny psiankowatych. Ziemniaki to jedne z najczęściej spotykanych warzyw na naszych stołach. Ziemniaki są lekkostrawne, a składniki odżywcze w nich zawarte łatwo przyswajalne. To, co ważne, ziemniaki są niskokaloryczne i zawierają niewielką ilość tłuszczu. Ponadto mają działanie zasadotwórcze, które równoważą kwasotwórcze działanie mięsa, z którym często są serwowane.

Działanie prozdrowotne

Ziemniaki dostarczają błonnika pokarmowego, który zwiększa uczucie sytości, a jednocześnie poprawia trawienie i perystaltykę jelit. Błonnik to doskonałe rozwiązanie na problemy z trawieniem, biegunki oraz zaparcia. Ziemniaki są także źródłem białka. I chociaż występuje ono w ziemniakach w niewielkiej ilości (2%), to odznacza się wysoką wartością biologiczną.

są lekkostrawne

są źródłem błonnika pokarmowego

są niskokaloryczne,

zawierają mało tłuszczu

mają działanie zasadotwórcze

Kaloryczność ziemniaków

Średni poziom kaloryczności wczesnych ziemniaków wynosi 69 kcal/289 kJ w 100 g produktu. Średnia porcja obiadowa to ok. 2 – 3 ziemniaki, a więc średnio 120 – 180 kcal. Porcja obiadowa ziemniaków jest więc mniej kaloryczna niż odpowiadająca jej ilość kaszy czy ryżu. Ogromną zaletą ziemniaków jest fakt, iż gotowane ziemniaki nie obciążają żołądka, a jednocześnie przynoszą uczucie sytości. Zawarta w nich skrobia rozkłada się dość wolno, dzięki czemu przez dłuższy czas może dodawać energii mięśniom.

69 kcal / 289 kJ na 100g produktu

Porcja obiadowa ziemniaków jest mniej kaloryczna, niż odpowiadająca jej ilość kaszy czy ryżu.
Bez GMO - Surowiec nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie.
Surowiec nie był wytwarzany przy użyciu organizmów modyfikowanych
genetycznie.
Kraj pochodzenia: Polska 
 

Specyfikacja:

średnica wieka 32 cm 

średnica całkowita wiaderka 35 cm 

wysokość wiaderka 29 cm. 

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie