Czaga brzozowa - 50g - Sklep MrPreppers.pl

Czaga brzozowa - 50g

Nowy produkt

18,99 zł brutto

Opis produktu Czaga brzozowa - 50g

(Inonotus obliquus) inaczej: Czarna huba brzozowa, Włóknouszek ukośny, Błyskoporek podkorowy, Czaga, Chaga, Czyr

Jest to grzyb pasożytniczy, który ma postać chropowatego, często nieregularnego kształtu guza barwy brunatnej, czarnawej lub brązowoczarnej. Rośnie na pniach  brzóz, modrzewi i olch. Rozpowszechniony jest w Azji, Ameryce Północnej i w Europie. W Polsce często występuje.  Jest twardy, trudny do zerwania z pnia. Stosowany w medycynie ludowej od około XVI wieku do leczenia miażdżycynadciśnieniaprzewlekłych stanów zapalnych przewodu pokarmowego, wrzodów żołądka, nowotworów gruczołów dokrewnych, żołądka, układu nerwowego, piersi, narządów płciowych, układu moczowego, skóry.

Działanie:

  • Antynowotworowe, przeciwutleniające i wzmacniająceregulują poziom cukru we krwi, osłaniające i odtruwające wątrobę, stabilizują pracę układu odpornościowegoprzeciwpotowe i przeciwgorączkowe. Związki terpenowe i laktonowe włóknouszka niszczą również wirusy (np. grypy, HIV) i bakterie.
  • Obniżają ciśnienie krwi, zwiększają liczbę erytrocytów i limfocytów we krwi.
  • Działają też silnie przeciwtrądzikowo. Szczególnie korzystnie działają przy acne inversa i trądzikach niebakteryjnych opornych na inne leczenie. Istnieją doniesienia o leczniczym wpływie wyciągów z włóknouszka przy łuszczycy psoriasis. Może korzystnie działać u chorych na toczeń rumieniowaty (liszaj rumieniowaty Lupus erythematosus - Erythematodes).
  • Wpływa na odporność organizmu, pobudza wytwarzanie interferonu, substancji przeciwwirusowej, obecnej u ludzi i zwierząt. Uważa się, że to właśnie wirusy przyczyniają się do powstawania niektórych nowotworów i dlatego wyciągi z huby brzozowej mogą mieć wpływ na leczenie chorób nowotworowych oraz wirusowych.
  • Huba brzozowa jest bardzo silnym antyutleniaczem i zawiera wartościowe składniki odżywcze. Substancje znajdujące się w hubie stymulują szpik kostny do wytwarzania makrofagów. Ekstrakt z huby poprawia funkcjonowanie mózgu, pamięci i zdolności do uczenia. Jest pomocny przy astmie.

Wskazania: choroby nowotworowe, rak, obniżona odporność organizmu, astma, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, choroby skórne, trądzik łuszczyca.

Skład: Składniki czynne: kwas agarycynowy, związki terpenowe (triterpeny), w tym laktony: lanosterol (3β- hydroxy-lanosta-8,24-diene), inotodiol (3β-22-dihydroxy-lanosta-8,24-diene), trametonolinowy kwas (trametenolic acid = 3β -hydroxy-lanosta-8,24-dien-21-oic acid), lakton: 3β -hydroxy-8,24-dien-lanosta-21,23-lactone.

Sposób zażywania:  Wodne wyciągi zawierają mało składników czynnych, dlatego poleca się sporządzanie wodno-alkoholowych ekstraktów.

Wodno-alkoholowy wyciąg: każdą szklankę (250 ml) rozdrobnionego surowca zalać 400 ml gorącego alkoholu 40%, wytrawiać 14 dni; przefiltrować. Zażywać 2 razy dziennie po 15 ml na 1-2 godziny przed jedzeniem. Guzy skórne i podskórne przemywać równocześnie ekstraktem i stosować okłady 30 minutowe. Skórę trądzikową Acnes lub cierpiącą na łuszczycę Psoriasis przemywać 2-3 razy dz.

Odwar wodno-alkoholowy: 2 łyżki surowca zalać 1 szklanką wody i 1 szklanką alkoholu 40%, gotować 5 minut na małym ogniu; następnie odstawić na 1 godzinę pod przykryciem, przefiltrować. Podzielić na 3 porcie i wypić w ciągu dnia na 1-2 godziny przed jedzeniem.

Ciekawostka: Tak zwaną „herbatkę po buriacku” przygotowuje się w następujący sposób: do czarnej, mocnej herbaty, wsypujemy nieco popiołu ze spalonej huby brzozowej. Taki dodatek ma wg Buriatów gwarantować dobre zdrowie.

Opakowanie  masa netto - 50g

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie