Książka "Stworze i Zdusze czyli Starosłowiańskie boginki i demony" - Czesław Białczyński Ksiązki dla Preppersa

Książka "Stworze i Zdusze czyli Starosłowiańskie boginki i demony" - Czesław Białczyński

Nowy produkt

Książka "Stworze i Zdusze czyli Starosłowiańskie boginki i demony" -  Czesław Białczyński

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

110,00 zł brutto

Opis produktu Książka "Stworze i Zdusze czyli Starosłowiańskie boginki i demony" - Czesław...

"Stworze i zdusze czyli starosłowiańskie boginki i demony" to kompletny zbiór demonów i licznych dziwnych stworów, które nawiedzały polskie ziemie. Potwory i liczne zmory czające się w legendach i podaniach wciągnęły mnie w swój świat. Przepiękne ilustracje, które przykuwają uwagę swoją drobiazgowością i szczegółowością są mocną stroną tej pozycji. Książka wciąga w świat przodków, którzy wierzyli w przedstawione w niej stwory. Bali się ich i czcili je, składając im ofiary i odprawiając dziwne, skomplikowane rytuały. Jest to obszerny leksykon dziwnych bytów, pokazujący, że to co ludzkie i przyziemne przenika się z tym co nieuchwytne i tajemnicze.

Po pobieżnym przekartkowaniu książki zdajemy sobie sprawę, że jest to leksykon dziwnych stworów i bytów. Bogato ilustrowany, który można potraktować jako kompletne kompendium wiedzy o wszelkiej maści dziwnych stworach występujących na słowiańskich ziemiach. Całość utrzymana jest w klimacie tajemniczości i baśniowości, już sama okładka sprawia, że czytelnikowi towarzyszy uczucie niepokoju i ciekawości cóż kryje się w środku. W środku znajdziemy opisy takich stworów jak Topielice, Ćmoki czy choćby Utopce. Grafiki wypadają prawdziwie i budzą grozę co jeszcze uwiarygodnia lekturę. Autor spisał się świetnie tworząc ten bogaty zbiór, polecić go można miłośnikom fantastyki i dawnych słowiańskich wierzeń. Książka promuje przy tym mało popularne mity i legendy dawnych Słowian. Oby więcej takich pozycji na naszym rynku, po lekturze tego leksykonu nabrałem ochoty na większą dawkę informacji o mitologi naszych przodków.

"Stworze i zdusze czyli starosłowiańskie boginki i demony" wprowadza czytelnika w świat dziwów i niezwykłości, pozwalając choć odrobinę poznać wierzenia naszych przodków. Wydanie w twardej oprawie świetnie prezentuje się na półce, stanowiąc perełkę w księgozbiorze każdego fana fantastyki. "Stworze i zdusze" oferuje sporą dawkę wiedzy i informacji w szczególności dla miłośnika słowiańszczyzny, zachęcając do dalszego zgłębiania naszych korzeni i historii.

Data wydania:2013-01-01

Liczba stron: 214

Język: polski

ISBN:9788393559558

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie