Suszone ziemniaki 500g - Sklep MrPreppers.pl

Suszone ziemniaki 500g

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

11,40 zł brutto

Opis produktu Suszone ziemniaki 500g

Co to jest ?

Ziemniaki suszone to nic innego jak obrane i ugotowane ziemniaki które prasuję się bardzo cienko specjalnym walcem a potem suszy.

Co możemy z tym zrobić?

Ano możliwości jest bardzo wiele, ale przede wszystkim są one bardzo proste w przygotowaniu.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę ile czasu i energii potrzeba do obrania i ugotowania normalnie ziemniaków.W warunkach Preppersowskich zależy nam przede wszystkim na prostocie i szybkości przygotowania sobie posiłku, a w sytuacji np. przebywając na terenie objętym działaniami wojennymi woleli byśmy uniknąć gotowania (lecącego dymu z ogniska) i przez co wykrycia naszej lokalizacji przez osoby niepożądane.

Również na biwaku wystarczy wsypać sobie pożądaną ilość do menażki czy kubeczka i mamy takie same ziemniaki jak w domu na obiad.Wystarczy do tego konserwa i obiad na szybko przygotowany.

W takich sytuacjach i wielu innych przychodzi do nas genialny produkt w swojej prostocie, mianowicie ziemniaki które wystarczy zalać ciepłą lub zimną wodą wymieszać i już mamy ziemniaczki ugotowane i obrane w minutę.

Ziemniaki suszone

Ziemniaki suszone cieszą się coraz to większą popularnością. Mogą sprawdzić się zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni. Dodatkowymi korzyściami ziemniaków suszonych jest fakt, że są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Suszone ziemniaki znajdują zastosowanie jako dodatki do sosów, dań jednogarnkowych, zup oraz jako dodatek w mieszance warzyw i przypraw. Suszone ziemniaki mogą być także wykorzystywane w potrawach, jako składnik wzmacniający smak.

Suszone ziemniaki stosowane są również jako dodatek w przemyśle piekarniczym, spożywczym oraz chłodniczym i garmażeryjnym (produkcja klusek, placków ziemniaczanych i pyz).

Składniki odżywcze w ziemniaku

Bulwy ziemniaków należą do rodziny psiankowatych. Ziemniaki to jedne z najczęściej spotykanych warzyw na naszych stołach. Ziemniaki są lekkostrawne, a składniki odżywcze w nich zawarte łatwo przyswajalne. To, co ważne, ziemniaki są niskokaloryczne i zawierają niewielką ilość tłuszczu. Ponadto mają działanie zasadotwórcze, które równoważą kwasotwórcze działanie mięsa, z którym często są serwowane.

Działanie prozdrowotne

Ziemniaki dostarczają błonnika pokarmowego, który zwiększa uczucie sytości, a jednocześnie poprawia trawienie i perystaltykę jelit. Błonnik to doskonałe rozwiązanie na problemy z trawieniem, biegunki oraz zaparcia. Ziemniaki są także źródłem białka. I chociaż występuje ono w ziemniakach w niewielkiej ilości (2%), to odznacza się wysoką wartością biologiczną.

są lekkostrawne

są źródłem błonnika pokarmowego

są niskokaloryczne,

zawierają mało tłuszczu

mają działanie zasadotwórcze

Kaloryczność ziemniaków

Średni poziom kaloryczności wczesnych ziemniaków wynosi 69 kcal/289 kJ w 100 g produktu. Średnia porcja obiadowa to ok. 2 – 3 ziemniaki, a więc średnio 120 – 180 kcal. Porcja obiadowa ziemniaków jest więc mniej kaloryczna niż odpowiadająca jej ilość kaszy czy ryżu. Ogromną zaletą ziemniaków jest fakt, iż gotowane ziemniaki nie obciążają żołądka, a jednocześnie przynoszą uczucie sytości. Zawarta w nich skrobia rozkłada się dość wolno, dzięki czemu przez dłuższy czas może dodawać energii mięśniom.

69 kcal / 289 kJ na 100g produktu

Porcja obiadowa ziemniaków jest mniej kaloryczna, niż odpowiadająca jej ilość kaszy czy ryżu.
Bez GMO - Surowiec nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie.
Surowiec nie był wytwarzany przy użyciu organizmów modyfikowanych
genetycznie.
Kraj pochodzenia: Polska 

Opinie o produkcie (1)

Rated 4.50 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup
Produkt
Dostawa

Customer didn't write any details

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie

Produkty powiązane

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie