Lornetka Kandar 12x42 - Sklep MrPreppers.pl

Lornetka Kandar 12x42

275-148

Nowy produkt

250,00 zł brutto

Opis produktu Lornetka Kandar 12x42

Lornetka Kandar 12X42 to uniwersalna lornetka outdoorowa, wyróżniająca się solidną aluminiową konstrukcją, stałym 12× powiększeniem oraz optyką BK-4 z powłokami antyrefleksyjnymi XR FMC.

Aluminiowy szkielet 

Kandar 12×42 to lornetka w układzie dachowym o zwartej i solidnej konstrukcji, ważącej zaledwie 620 g. Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji lornetkę można wygodnie przenosić podczas wycieczki, trekkingu lub innej aktywności outdoorowej.

Aluminiowy szkielet pokryto gumowaną powłoką z antypoślizgowymi wypustkami, co poprawia chwyt i przyczepność lornetki oraz chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Powłoki antyrefleksyjne o wysokiej transmisji światła

Główną zaletą lornetki w układzie dachowym jest zwarta i lżejsza konstrukcja, co ma wpływ na komfort podczas obserwacji i noszenia.

W Kandar 32×42 zastosowano pryzmaty z wysokiej jakości szkła BK-4 oraz powłoki antyrefleksyjne XR FMC odpowiadające za wysoką transmisję światła, kontrastowy obraz o wysokiej rozdzielczości obraz oraz naturalne odwzorowania kolorów.

Dzięki powłokom antyrefleksyjnym i obiektywom o aperturze 42 mm lorneta generuje jasny i czysty obraz nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto powłoka ArmorTek, która chroni optykę przed zabrudzeniem i zarysowaniem. 

Powiększenie 12× pozwala na komfortową obserwację z ręki. Lornetka ma także gniazdo na statyw fotograficzny, który zapewnia najwyższy komfort przy długotrwałym użytkowaniu. Wysuwane muszle oczne oraz większa odległość źrenicy wyjściowej ułatwiają korzystanie z lornetki osobom noszącym szkła korekcyjne.

Regulacji ostrości obrazu dokonujemy za pomocą centralnego pokrętła na mostku. Lornetka ma regulację dioptrii na prawym okularze, służącą do niwelowania różnic widzenia lewego i prawego oka.

Lornetka Kandar 12×42 to optyka o dobry stosunku jakości do ceny przeznaczona dla turystów, miłośników przyrody, pasjonatów asg, oraz osób szukających sprawdzonej optyki do codziennej obserwacji.

Cechy:

  • 12 × powiększenie,
  • obiektywy 42 mm o dobrej jasności,
  • pryzmaty dachowe ze szkła BK-4 z powłokami antyrefleksyjnymi XR FMC,
  • kompaktowe rozmiary,
  • wysuwane muszle oczne,
  • połowki ArmorTek chroniące przed zarysowanie optyki,
  • aluminiowy szkielet,
  • gumowane tubusy.

DANE TECHNICZNE:

Kątowe pole widzenia [°]
5
Korekta dioptrii [±]
3
Powiększenie [×]
12
Układ pryzmatu
dachowy
Możliwość zamontowania statywu
 tak
Regulowane muszle oczne
 tak
Masa [g]
620
Średnica obiektywu [mm]
42
Szerokość [mm]
117
Wysokość całkowita [mm]
156
Elementy zestawu lornetki
pasek na szyję ,
ściereczka do czyszczenia optyki ,
futerał ,
zakrywki na szkła ,
lornetka
Producent
Kandar, Chiny
Symbol dostawcy
A16

Opinie o produkcie (0)

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie