Paliwo stałe BCB Firedragon 6 x 27 g - Sklep MrPreppers.pl

Paliwo stałe BCB Firedragon 6 x 27 g

210-023

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

19,90 zł brutto

Opis produktu Paliwo stałe BCB Firedragon 6 x 27 g

Paliwo stałe BCB Firedragon 6 × 27 g to wydajne kostki paliwowe do zasilania kuchenek turystycznych, wykonane z naturalnego biopaliwa na bazie etanolu.

Przyjazne dla środowiska

BCB Firedragon Solid Feuel wyprodukowano dla armii brytyjskiej, jako element wyposażenia polowego i survivalowego.

Paliwo stałe Firedragon wykonano wyłącznie z naturalnych składników (etanol), dlatego jest bezpieczne dla środowiska, pozostawia mało sadzy, a podczas spalania nie wydziela substancji tokstycznych. Paliwo spełnia normy NATO-numer NSN: 9110-99-505-2835.

Niezawodne i wydajne

Paliwo stałe BCB Firedragon umożliwia zagotowanie wody lub przygotowanie posiłku niemal w każdych warunkach. Kostki są odporne na wilgoć i wydajne w użyciu.

Jedna kostka wypala się około 8 minut (2 kostki w około 12-15 minut) pozwalając tym samym na zagotowanie ok. 700 ml wody (po przykryciu naczynia oraz osłonięciu płomienia przed wiatrem).

Niewątpliwą zaletą BCB Firedragon jest bezdymowe spalanie, przydatne w sytuacji, gdzie nie zależy nam na zwracaniu uwagi.

Zastosowania awaryjne

Paliwo BCB Firedragon jest wodoodporne, działa nawet po zamoknięciu lub wpadnięciu do wody. Idealnie sprawdzi się do szybkiego rozpalenia ogniska, ogrzania się lub osuszenia mokrej odzieży. W zestawie znajduje się 6 dużych kostek paliwa (6×27 g) pakowanych osobno do szczelnych opakowań.

Przeznaczenie

Zalety paliwa stałego BCB Firedragon z pewnością docenią wszyscy pasjonaci bushcraftu, survivalu, biwakowania na świeżym powietrzu oraz grillowania.

DANE TECHNICZNE:

Masa [g]
178
Producent
BCB, Wielka Brytania
EAN
5016549983464

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie