Soczewica czerwona - Sklep MrPreppers.pl
soczewica czerwona Zobacz większe

Soczewica czerwona

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

7,50 zł brutto

Opis produktu Soczewica czerwona

SOCZEWICA CZERWONA 1kg.

Opis:

Soczewica mocno ceniona jest na Bliskim Wschodzie. Uprawiana była tam już od ponad 4 tys. lat. Stanowiła także jedno z głównych źródeł pożywienia dla starożytnych Egipcjan, Rzymian oraz Greków. Soczewica posiada mnóstwo dobroczynnych dla ludzkiego organizmu składników. Obecnie uprawiana jest nie tylko w Azji – w Europie największymi plonami poszczycić się może Francja oraz Hiszpania.

Soczewica to warzywo strączkowe, które charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. 

Jest źródłem naturalnego błonnika, witamin z grupy B, a także pełnowartościowego białka. Dzięki tym cechom można zaliczyć ją do superfoods. Jets ważnym składnikiem diety wegetariańskiej.

Zastosowanie:

Przygotowując soczewicę, nie ma konieczności wcześniejszego moczenia jej.

Soczewicę gotuje się 15-20 minut (starsze nasiona nawet do godziny). Woda powinna przykrywać całość.

W trakcie gotowania zostanie wchłonięta. Soczewicę można lekko posolić pod koniec gotowania. Przechowywać ją należy w ciemnym, chłodnym miejscu. Powinna się znajdować w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W takiej postaci możemy ją przechowywać nawet do roku. Wraz z upływem czasu nasiona soczewicy mogą zblaknąć, ale nie ma to wpływu na wartości smakowe i odżywcze. Ugotowana soczewica musi być przechowywana w lodówce. Można ją tam trzymać do tygodnia. Soczewicę można też zamrażać, ale przy rozmrożeniu może się pokruszyć.

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie