Książka „Woodcraft. Sztuka leśnego obozowania” George Washington Sears, ps. Nessmuk - Sklep MrPreppers.pl
Książka „Woodcraft. Sztuka leśnego obozowania” George Washington Sears, ps. Nessmuk Zobacz większe

Książka „Woodcraft. Sztuka leśnego obozowania” George Washington Sears, ps. Nessmuk

458-002

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

52,00 zł brutto

Opis produktu Książka „Woodcraft. Sztuka leśnego obozowania” George Washington Sears, ps....

Sztuka leśnego obozowania jest wciągającą lekturą na długie zimowe wieczory. Entuzjazm autora do wypraw canoe, obozowania, wędkowania i czerpania radości z obcowania z dziką naturą sprawi, że nie będziecie mogli doczekać się lata!

Woodcraft autorstwa Nessmuka to klasyczny dzięwiętnastowieczny poradnik leśnego obozowania. Czytelnik mógł dowiedzieć się z niego jak uszyć namiot, zbudować szałas, rozpalić ognisko, upiec chleb, czy dziczyznę, złapać rybę, jak skompletować lekki ekwipunek na długą wędrówkę, jaką wybrać łódkę canoe, jak przyrządzić maść na komary, oraz jaki nóż i siekierę zabrać do lasu.

W 1884 roku nowojorskie Forest & Stream Publishing Company wydało książkę, która natychmiast stała się bestsellerem, doczekała się wielu wznowień i w języku angielskim jest wydawana do dziś.

Poradnik napisany lekkim, żywym, pełnym humoru językiem od lat inspiruje ludzi kochających leśną rekreację. Dzięki pierwszemu polskiemu przekładowi sami możemy przekonać się, jak wiele z obozowych wskazówek wciąż pozostaje aktualne, a także z rozbawieniem zauważyć jak bardzo mimo odległości podobni byli nam dawni obozowicze i jak mało zmieniła się pomimo upływu lat ludzka natura.

Polskie wydanie starannie przetłumaczono tak, aby oddać ducha dawnej lektury, jednocześnie czyniąc je przystępnym dla współczesnego czytelnika. Opatrzono je przedmową, wieloma przypisami objaśniającymi oraz nowymi ilustracjami utrzymanymi w klimacie dawnych książek przygodowych.

DANE TECHNICZNE:

Autor
George Washington Sears
Ilość stron
224
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Stary Wspaniały Świat
Szerokość całkowita [mm]
150
Wysokość całkowita [mm]
210
EAN
9788394944803

Opinie o produkcie (0)

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie