Książka „Księga tradycyjnego obozowania, tom 2 - Dzicz" Horace Sowers Kephart - Sklep MrPreppers.pl
Książka „Księga tradycyjnego obozowania, tom 2 - Dzicz" Horace Sowers Kephart Zobacz większe

Książka „Księga tradycyjnego obozowania, tom 2 - Dzicz" Horace Sowers Kephart

458-004

Nowy produkt

59,99 zł brutto

Opis produktu Książka „Księga tradycyjnego obozowania, tom 2 - Dzicz" Horace Sowers Kephart

„Księga tradycyjnego obozowania, tom 2 - Dzicz" autorstwa Horace'a Sowers Kepharta to obowiązkowa pozycja dla każdego pasjonata bushcraftu, która dopiero po ponad 110 latach od wydania doczekała się polskiego przekładu.

Autor książki-Horace Kephart to postać niezwykle barwna. Był doskonale wykształcony, jego kariera błyskawicznie się rozwijała, miał szczęśliwą rodzinę oraz kolekcję starych, drogocennych ksiąg.

W 1904 roku, mając 42 lata, Kepharta podjął brzemienną w skutkach decyzję, by porzucić dotychczasowe życie, zamieszkać w opuszczonej górskiej chacie i do końca swych dni, wieść żywot prostego człowiek lasu.

Po dwóch latach spędzonych na łonie natury opublikował książkę „The Book of Camping and Woodcraft”, w której dzięki swej rozległej wiedzy i doświadczeniu szeroko i barwnie opisał zagadnienia leśnego obozowania, współczesnego sprzętu, technik polowania, broni, obozowej kuchni oraz wiedzy nieodłącznie związanej z bytowaniem w głuszy.

Wydana w 1906 roku książka stała się bestsellerem i niezmiennie od ponad 100 lat stawi jedną z najważniejszych i najchętniej czytanych pozycji literatury bushcraftowej.

W drugim tomie „Księgi tradycyjnego obozowania” zatytułowanej Dzicz, autor dzieli się swoim obszernym doświadczeniem na temat wykorzystania darów natury, znajdowania drogi po gwiazdach i mchu, kataloguje gatunki roślin jadalnych, drewna oraz jego zastosowania, ostrzega przed czyhającymi zagrożeniami, a także uczy samodzielnego nastawiania złamanych kości i technik ratowania życia w sytuacji, kiedy możemy liczyć wyłącznie na siebie.

DANE TECHNICZNE:

Autor
Horace Sowers Kephart
Język oryginału
angielski
Język wydania
polski
Wydawnictwo
Stary Wspaniały Świat
EAN
9788394944865

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie