Filtr Sawyer Mini SP101 - Sklep MrPreppers.pl

Filtr Sawyer Mini SP101

Nowy produkt

Filtr Sawyer Mini SP101 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

209,00 zł brutto

Opis produktu Filtr Sawyer Mini SP101

Sawyer Mini SP101  to ultralekki, osobisty system filtracji wody o wydajności ponad 370 000 litrów, z zaawansowanym filtrem w technologii 0,1 microna zatrzymującym 99,99% szkodliwych bakterii i pierwotniaków.

Funkcjonalna konstrukcja

Filtr z jednej strony ma ustnik, z drugiej gwint umożliwiający dokręcenie go do butelek i systemów hydracyjnych. Urządzenie waży zaledwie 57 g i bez trudu w kieszeni kurtki lub spodni.

Filtr umożliwia picie wody bezpośrednio ze zbiornika lub strumienia (słomka w zestawie), może być mocowane do standardowej butelki PET (za pomocą gwintu) lub saszetki typu squeeze (w zestawie), jest również kompatybilne z workami hydracyjnymi. Pozwala to na pozyskiwanie wody z różnych źródeł oraz przelewanie jej i gromadzenie w innym naczyniu.

We wnętrzu filtra znajduje się sieć micro- kanalików w kształcie litery „U”, w których zatrzymywane są cząstki i zanieczyszczenia o wielkości powyżej 0,1 mikrona (micrometra). Dla przykładu bakterie pałeczki okrężnicy mają wielkość 0,8 mikrona.

Dzięki zaawansowanej i dokładnej filtracji Sawyer Mini blokuje niebezpieczne dla zdrowia człowieka bakterie i pierwotniaki m.in. E.Coli, Giardii (Ogoniastek jelitowy), Vibrio Cholerea (Przecinkowiec cholery) oraz Salmonella Typhi (Salmonella).

Uwaga! Membrana kapilarna nie zatrzymuje metali ciężki, siarki i żelaza oraz wirusów, które wymagają zastosowania odpowiednich środków chemicznych.

Filtr na całe życie

Filtr jest niezwykle trwały i łatwy do czyszczenia. Deklarowana wydajność filtra wynosi do 378 541 litrów wody. Oczyszczając zatem nawet 10 litrów wody dziennie, filtr wystarczy nam na 100 lat, jest to zatem urządzenie o dożywotnym działaniu.

Po pewnym czasie przepływ wody w filtrze może być utrudniony, jest to sygnał, że zgromadził on dużą ilość zanieczyszczeń i wymaga konserwacji. Czyszczenie filtra jest niezwykle proste, wystarczy za pomocą dołączonej strzykawki kilka razy wtłoczyć czystą wodę przez ustnik.

W ten sposób wypłukujemy zgromadzony osad i przywracamy wydajność membrany. Prawidłowe użytkowanie i regularne czyszczenie zapewnia do 98,5% wydajności.

Filtr działa na zasadzie mechanicznej i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków chemicznych. Jego wydajność jest w praktyce nieograniczona, dlatego jego zakup wystarcza na całe życie.

Z uwagi na kanałową budowę membrany nie należy dopuszczać do zamarznięcia filtra w warunkach zimowych, może to doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

Sawyer Mini SP101 to osobisty filtr oczyszczający wodę, przeznaczony dla turystów, bushcraftowów i myśliwych oraz osób wyjeżdżających w miejsca, gdzie nie można ufać jakości lokalnej wody. Filtr Sawyer Mini SP101 to także bardzo wartościowy składnik torby ewakuacyjnej BOB.

W zestawie:

  • Filtr Sawyer Mini Water Filter,
  • zakręcana saszetka na wodę o pojemności 470 ml,
  • słoma do picia bezpośrednio ze źródła wody,
  • strzykawka do czyszczenia filtra.

Dane techniczne:

  • wymiary filtra: 135×35 mm
  • Pojemność saszetki: 470 ml
  • Masa filtra: 40 g
  • Masa całego zestawu: ~ 93 g

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie