Grzybowe zdrowie WALDEMAR BOROWSKI - Sklep MrPreppers.pl
Grzybowe zdrowie WALDEMAR BOROWSKI Zobacz większe

Grzybowe zdrowie WALDEMAR BOROWSKI

Nowy produkt

ĞɌƵΨBOẄƐ ZDɌOШÏƐ CZËĠO L€ƘΔɌZ CÏ NÏE PØWÏΣ, PSYLØCYBY i ΔMΛNÏTΛ – W PɌΛKTYCE i W MÏTΛCH

Więcej szczegółów

179,99 zł brutto

Opis produktu Grzybowe zdrowie WALDEMAR BOROWSKI

Przygoda z grzybem Amanita muscaria zaczęła się dla mnie 19 lat temu od fascynującej książki o powstaniu szamanizmu, mitologii, antycznych kultów misteryjnych i nowszych religii (w tym chrześcijaństwa) autorstwa etymologa Johna Marco Allegro. To jego dzieło było inspiracją dla „Świętego Grzyboga”, w którym rozważałem jeszcze bardziej kontrowersyjne tezy.

Minęło 8 lat. Jeśli chodzi o ludzki świat, to on nadal w dużej mierze jest obojętny na ten, jakby nie było, szeroki i fascynujący kontekst historyczno-kulturowy czerwonego króla lasu. Natomiast mam wrażenie (poparte rozlicznymi danymi statystycznymi i anegdotycznymi informacjami), że konwencjonalna psychoterapia i chemiczne farmaceutyki po prostu nie dają już sobie rady z epidemią kompulsywnych uzależnień behawioralnych (hazard, pornografia, zakupoholizm, telewizja, gry komputerowe, itp.) oraz tych od szkodliwych substancji (cukier, alkohol, papierosy, kawa, heroina, legalne apteczne opioidy, amfetamina, dopalacze itd.), z plagą depresji, bezsenności, lęków i nerwic. Ludzie nie tyle chcą, ale są po prostu zmuszeni szukać alternatywnych terapii. Tonący się wszystkiego chwyta, teraz można by powiedzieć, że grzyba.

Przyszła więc pora na łysiczkę i muchomora? Czy te naturalne, przez lata demonizowane, „wyklęte” istoty rosnące w ekosystemie mogą być zdrowsze i skuteczniejsze od popularnych aptecznych chemikaliów? Czy działają szybciej, mają mniej skutków ubocznych i są łagodniejsze, a jednocześnie efektywniejsze? Czy człowiek niczym „syn marnotrawny” może odzyskać rozum oraz swoją witalność dzięki powrotowi na łono natury, pojednaniu z przyrodą i jej darami? Po tej lekturze odpowiecie sobie na to sami.

Waldemar Borowski: wizjoner, malarz, znawca enteogenów, twórca memów. Pasjonat diety witariańskiej i biologiki. Wraz z artystami Galerii Przechodniej stworzył “Znikający mural” na Placu Europejskim w Warszawie. Prowadzi bloga swietygrzybog.blogspot.com, napisał książki “Święty Grzybóg”, “Eucharystia muscaria”, “Grzybajki” i “Grzybowe zdrowie”.

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie