Ostrzałka diamentowa THE EDGE proSHARP - kąt ostrzenia 10-30° - Sklep MrPreppers.pl

Ostrzałka diamentowa THE EDGE proSHARP - kąt ostrzenia 10-30°

Nowy produkt

Ostrzałka diamentowa THE EDGE proSHARP 10-30° do noży i nożyczek

Więcej szczegółów

199,00 zł brutto

Opis produktu Ostrzałka diamentowa THE EDGE proSHARP - kąt ostrzenia 10-30°

Ostrzałka diamentowa THE EDGE proSHARP 10-30° do noży i nożyczek

 

THE EDGE proSHARP 10-30° to diamentowy system ostrzący, który skonstruowano w celu zapewniania pełnej kontroli, wygody, oraz prawidłowego procesu ostrzenia. Ostrzałkę wyposażono w 3 płytki diamentowe, prowadnice z regulacją kąta w zakresie 10-30° oraz stabilną podstawę z przyssawką. Umożliwia ostrzenie wszystkich noży z gładkim ostrzem, nawet tych o najwyższym stopniu hartowania oraz nożyczek.

Nie tylko dla profesjonalistów, każdemu z nas przychodzi czasem naostrzyć nóż, możemy to zrobić fachowo i w sposób precyzyjny, prawidłowy i wydajny.

Inwestycja zwróci się w krótkim czasie i sprawi, że system THE EDGE proSHARP 10-30° stanie się jedną ostrzałką, której będziemy używać do ostrzenia wszystkich naszych noży. W odróżnieniu od wymagającej wprawy i doświadczenia metody „ostrzenia z ręki” system gwarantuje utrzymanie właściwego kąta. Dlatego mamy pewność, że ostrzenie przeprowadzimy w sposób prawidłowy i nie porysujemy ostrzy naszych noży.

Dzięki możliwości wyboru odpowiedniego kąta oraz utrzymywaniu go podczas szlifowania nóż zostaje perfekcyjnie wyostrzony i znacznie dłużej zachowuje właściwości tnące. THE EDGE proSHARP wykorzystuje kamienie diamentowe, które ułatwiają i przyspieszają ostrzenie noży z twardej, wysoko hartowanej stali np. CPM-S30V, M390 oraz D2.

Budowa i działanie

System składa się z 3 płytek diamentowych i polimerowej podstawy z przyssawką, ramki z nastawami kątowymi (10-30°) oraz prowadnicy, w której montujemy 1 lub 2 płytki diamentowe. Dzięki zastosowaniu mocnej przyssawki system można solidnie przytwierdzić do blatu lub stołu. Nóż mocujemy w podstawie za pomocą 2 blokowanych płytek zaopatrzonych w gumowe nakładki ochronne. Kolejnym krokiem jest umieszczenie płytki diamentowej (1 lub 2) w sprężynującym uchwycie prowadnicy oraz wybór kąta ostrzenia najlepiej pasującego do typu, oraz przeznaczenia noża. Polimerowa ramka ma 5 fabrycznie zdefiniowanych kątów: 10°, 12°, 20°. 25°, 30°. Zmiany kąta dokonujemy, umieszczając pręt prowadnicy w wycięciu o interesującym nas kącie. Z uwagi na możliwość mocowania w prowadnicy 2 płytek diamentowych jednocześnie, proces szlifowania jest bardziej stabilny i wygodniejszy.
Kąty ostrzenia

Ramka ma 5 kątów ostrzenia przeznaczonych do różnego rodzaju noży:

    10° - narzędzia do precyzyjnego cięcia
    12° - noże do filetowania, noże kuchenne
    20°- noże edc, scyzoryki
    25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe
    30° - noże survivalowe, narzędzia do ciężkiej pracy

Ostrzenie Łatwe i szybkie

W zestawie THE EDGE proSHARP 10-30° znajdują się 3 płytki diamentowe, pozwalające na przeprowadzenie najważniejszych czynności związanych z naprawą, ostrzeniem oraz polerowaniem krawędzi tnącej. Stalowe płytki z trwałym nasypem diamentowym zamocowano w polimerowych obudowach. Diament jest twardszy od spieku węglika, dlatego proces ostrzenia jest łatwy i szybki, i nie wymaga stosowaniu wody lub olejku. Podczas ostrzenia płytki nie należy dociskać do ostrza, wystarczy własny ciężar prowadnicy.
Dostępne gradacje:

    Gradacja 240 do naprawy i zmiany profilu krawędzi tnącej,
    gradacja 600 do nadawania ostrości roboczej,
    gradacja 1000 do wygładzania ostrza, oraz szybkiego podostrzania lekko stępionych krawędzi.

Łatwa konserwacja

Płytki diamentowe oczyszczamy wstępnie nylonową szczoteczką (w komplecie), następnie myjemy w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Opinie o produkcie (0)

Klienci którzy oglądali ten produkt, kupili również

  • brak produktów w tym momencie

Dziki poleca

Ostatnio oglądane

  • brak produktów w tym momencie